MakroBilet İletişim
 info@makrobilet.com  0(850) 360 32 58

OTOBÜS BİLETİ

  Kalkış
  Varış
  Gidiş Tarihi

GÜNLÜK SEFER SAYISI

1

ORTALAMA YOLCULUK SÜRESİ

00:11

EN UCUZ SEFER ÜCRETİ

35.00

ORTALAMA SEFER ÜCRETİ

35.00

EN ÇOK SEFER YAPAN FİRMA

Çanakkale Truva Turizm

EN UYGUN FİYATLI FİRMA

Çanakkale Truva Turizm

Keşan - Babaeski Biletleri

Marmaris Marmaris Otogarı 07:00
KIRKLARELİ KIRKLARELİ Otogarı 03:00
35.00 TL
SATIN AL

Aramış olduğunuz Keşan-Babaeski sefer için en ucuz bilet 35.00 TL'den başlamaktadır. En pahalı bilet ise 35.00 TL'dir. Bu güzergafda ortalama bilet fiyatı 35.00 TL'dir. Ödemelerinizi kredi kartı ve banka kartınızda 3D güvenliğinde satın alabilirsiniz.

Keşan-Babaeski seferindeki en ucuz bilete sahip olan firma : Çanakkale Truva Turizm
Keşan-Babaeski seyahatiniz ortalama olarak 00:11 saat sürecektir.
Bu güzergahta ortalama 1 firmanın seferi olup günlük ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
Bu güzergaha sefer yapan firmalar: Çanakkale Truva Turizm, Keşan-Babaeski seferlerini, bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini MakroBilet.Com'da kolayca arama yaparak Keşan-Babaeski sefer yapan tüm firmaları arasında karşılaştırma yapabilir ve en ucuz bileti satın alabilirsiniz.

Keşan

19 Ekim 2016 Çarşamba Saat : 23:32
Keşan Terminali
a) Tarihi ve Coğrafi Yapısı:
Keşan İlçesi ilk kez Gazi Süleyman Paşa zamanında Osmanlı yönetimine girmiştir. Fatih Sultan Mehmet döneminde de ilçenin has olarak yönetimi Hersekzade Ahmet Paşa’ya verilmiştir.
 
 
Kent 1359 tarihinde Osmanlılar tarafından fethedildikten sonra, buraya Anadolu'dan göçmenler getirtilip yerleştirildi. "Gacal" tabir edilen eski yerlilerin, bunların torunları olduğu söylenir. Trakya'nın güneyine yoğun olarak yerleştirilen bu Yörüklere "Topkeşan Yörükleri” deniliyordu. Topkeşan Yörükler’nin görevi savaş sırasında savaş toplarını savaş alanına götürmek ve getirmekti.  İsim zamanla kısaldı ve Keşan olarak kullanılmaya başlandı.
Keşan, Farsça bir sözcük olup, "keş" sözcük kökünden türemiştir. Keş Farsçada çekmek anlamına gelir, sonuna gelen -an eki sözcüğe çoğul anlam katarak, "çekenler" anlamını vermektedir.
 
1829’da ve 1877’de iki kez Ruslarca işgal edilen bölge 20.yüzyılın başlarında önce Bulgar’ların, sonra da kurtuluş savaşı döneminde Yunan’lıların saldırılarına uğramıştır. 19 Kasım 1922’de Binbaşı Mehmet komutasındaki Türk Taburu Malkara üzerinden gelerek itilaf devletleri heyetinden ilçeyi teslim almıştır.
 
Anadolu'da halk arasında işlevi "çekmek" türünden değişik nesnelere de bu ismin verildiği görülür. Bazı yörelerde atların deri koşumlarına "keşan" denmektedir. Karadeniz yöresinde özel parlak renkli kumaştan yapılan bir peştamal ve başörtüsü türüne keşan denilmektedir. Ayrıca Keşan ismiyle, İran'da bir kent de bulunmaktadır.
 
Keşan Edirne’ye 112, Saroz Körfezine 35 ve İpsala Sınır Kapısına 35 km. uzaklıktadır. Yüzölçümü 1.187 km2 , rakım 150 metre’dir.
 
İlçenin en yüksek yeri Hızırilyas Tepesi olup, yüksekliği 371 metredir.
 
Kadıköy Barajından; Bahçe, Çamlıca, Kadı, Mahmut, Seydi ve Şükrüköy arazileri sulanmakta olup, ayrıca Belde ve Köy arazilerini sulayan 12 adet gölet bulunmaktadır.
 
Bölge halkının önemli bir bölümü Yunanistan, Bulgaristan ve Yugoslavya göçmenidir. Suluca, Orhaniye ve Pırnar Köylerinin tamamı ve Beğendik Beldesi ve Çamlıca Köyünün % 50’si Pomak Türk’leridir. Yeniceçiftlik Köyü tamamen Boşnak, diğer Köylerin tamamı ise Gacal tabir edilen Türkmen halkıdır.
 
Bölge halkının resmi ve hakim konuşulan dili Türkçe’dir. Orhaniye, Pırnar ve Suluca Köyü halkı aralarında Türkçe’nin yanısıra Pomakça, Siğilli ve Türkmen Köyleri ile Paşayiğit Mahallesinde alt gelir grubundaki vatandaşlar aralarında Romanca, Yeniceçiftlik Köyü’nde ise kendi aralarında Boşnakça konuşurlar.
 
Ekonomik Durum: İlçemizdeki arazinin büyük bir kısmı tarıma elverişli olduğundan genellikle halk çiftçilikle geçimini sağlamaktadır.
İlçenin ekonomisi genelde tarıma dayalıdır. 
 
* Tarım Alanı : 561.002 Da
* Çayır ve Mera : 58.788 Da
* Ormanlık ve Fundalık : 386.634 Da
* Tarım Dışı Arazi : 180.935 Da
İlçemizde 1 baraj (Kadıköy) ve 20 gölet bulunmaktadır. Mevcut gölet ve barajlar; Yağmur suları ile dolum özelliğinde olup,
toplamda yıllık 100 milyon m3 su toplama kapasitesine sahiptir.
 
 
15 köydeki toplulaştırma çalışması tamamlandığında Hamzadere Barajı ile sulu tarıma açılacak alanlar 146.000Da olup ilçede sulu tarım alanları 247.000Da sulanacak olup toplam tarımsal alanını %44’de sulu tarım yapılır hale gelecektir. Mevcut sulanan alan
(Yeraltı – Yerüstü) 101.000 Da’dır.
Ekilebilir ürünlerin başında buğday, ayçiçeği, arpa,( mısır, şeker pancarı, çeltik ve sebzeciliktir. Ayrıca son yıllarda da bağcılık ve meyvecilikte yeni ürün deseni olarak yer almaktadır.)
 
    
 
İlçemizde; Büyükbaş 24.600 adet, Küçükbaş 55.425 adet, Kanatlı 35.969 adet, Arı Varlığı 23.070 Kovan bulunmaktadır.
İlçemizde faaliyet gösteren 3 adet un fabrikası, 7 adet çeltik fabrikası, 1 adet hazır çorba fabrikası mevcuttur. 
 
Ayrıca 1 adet konsantre sanayi, 7 adet mandıra, 4 adet hazır giyim işletmesi, 4 adet hazır beton üretimi, 23 adet kömür ocağı, 6 adet taş ocağı da İlçemizin ekonomik kaynakları arasında sayılabilir.
 
Cumartesi günleri kurulan ilçe pazarı geniş bir bölge pazarı niteliğindedir. Özellikle Cumartesi günü kurulan ilçe pazarına yalnız komşu ilçelerden değil Yunanistan’ dan günübirlik alışveriş için çok sayıda Yunan vatandaşı da gelmektedir. Ticari hayatın bir başka göstergesi olan borsa işlemleri Keşan Ticaret Borsasında yine özellikle tarım ve hayvancılık ürünleri üzerinde seyretmektedir.
 
 
Ayrıca, Trakya'nın Saros Körfezi kuzeyindeki kıyıları, kıyı ovaları bakımından oldukça zengin olması nedeni ile turizm sektörü de ekonomik kaynaklar arasında sayılabilir.